עיצובי קיר

להיות בחוץ, באוויר הפתוח, להרגיש את האדמה מתחת לרגליים יחפות , לשמוע ציוץ של ציפור, לבהות בחתיכת שמיים… מה אם אפשר היה להגניב את האיכות הזאת פנימה, אל תוך הבית? לרכך את המרחב באיכויות החמות והמזינות של האדמה?

למה אדמה?

האדמה היא חומר פשוט וזמין, טבעי ובריא, בעלת חוזק ועמידות מפתיעים, משמשת לבניה מזה אלפי שנים,  ומובילה בבניה האקולוגית המתקדמת ביותר. 

עיצובי הקיר של רוח חיה הם הזמנה ליצור מרחב של טבע ונשימה בתוך הבית בעיצוב אמנותי ייחודי, שנוצר ביחד איתכם ומותאם במיוחד לצרכים שלכם

מה זה עיצוב קיר?

זה מתחיל מכמה קווים על הקיר ומסתיים בהתרגשות של עץ שבין-לילה צמח בתוך הבית ושל החיות שבאו אליו כמו מעצמן. והשיחות, העומק והמפגש מעמיקים וצומחים ביחד איתן.

כל עיצוב הוא ייחודי וחד פעמי. נובע מתוך החיבור האישי והרצונות של בני ובנות הבית או הקהילה ומותאם למרחב הספציפי של המקום.

התבליטים עשויים מתערובת אדמה וצבעי אדמה בלבד, ללא חומרים תעשייתיים או רעילים. ניתן ליצור תבליט קיר הן על גבי קירות אדמה והן על גבי קירות רגילים. לתבליט המוגמר חוזק ועמידות גבוהים יחסית . ציפוי מי האורז מעניק הגנה נוספת מפני בליה ומפני התזת מים פה ושם. 

איך זה עובד?

יצירת התבליט מבוססת על 4 שלבים פשוטים: ציור הסקיצה על הקיר והכנת המשטח, הכנת תערובת האדמה ויצירת הרקע והנוף, פיסול תבליטי החיות, צביעה וגימור. בין שלב לשלב יש להמתין  מס’ ימים לצורך ייבוש והתייצבות החומר.   

בתוך המסגרת הזו לפיסול באדמה יש קצב משלו, שנובע מתוך קשב וחיבור – קשב לאדם ולנשימה, חיבור לרוח ולכוונה וקשב לחומר – לאדמה.

‘רוח חיה’ במרחבי קהילה וריפוי

למגע האדמה והאסטתיקה העיצובית של ‘רוח חיה‘, יש איכות מקרקעת שיוצרת אווירה טבעית וייחודית במרחב.  איכויות אלו נותנות מענה לצורך במרחב עוטף, הן במרחבים קהילתיים והן במרחבי טיפול וריפוי. 

זו הזדמנות ליצור יחד ולמען הקהילה יצירת אמנות מעוררת סקרנות, המשרה שלווה ורוגע, מזמינה האטה, התבוננות, פליאה ורגישות, ומשפיעה על כל החושים – במגע, במראה ובתחושה. תוך שימוש בחומרים טבעיים ובריאים לגוף ולנפש. 

תבליטי החיות הנם יצירה שנובעת מתוך קשב עמוק לחיות ולטבע.  התבליט, המיועד למישוש ונגיעה, הוא בעל ערך קהילתי ומזמין לאוכלוסיות שונות, ובפרט לבעלי צרכים מיוחדים מגוונים.

מאיפה מתחילים?

 יש לכם רצון אבל עוד לא בטוחים מה, איך ואיפה? 

סקרניות? מתלבטים? רוצות לדעת עוד?

בואו נדבר..

בשלב הראשון נבין יחד על איפה מדובר, מה המידות, מתי ? אענה לשאלות והבקשות שלכם, אסביר את האפשרויות שאני יכולה להציע ואת הלו’ז בגדול ואתן הערכת מחיר כללית . אם זה יתאים נתקדם משם – נדבר, תספרו לי עוד על הרצונות, נבנה יחד את הכיוון, נסגור את הפרטים הטכניים של תשלום ולו’ז, נבנה את הסקיצה ואז – אבוא ליצור את הקיר!


עבודות הקיר של רוח חיה מתאימות למקומות מקורים – קירות פנימיים או חיצוניים שיש מעליהם גג והגנה מהגשם, כולל מרפסות, מנהרות ורחבות כניסה מקורות. 


פרוייקט בבי’ס ‘קרן אור’ לעוורים עם מוגבלויות, ירושלים

הוקם בתרומתם ובסיועם של: עמותת קרן-אור, עמותת לטם, קק”ל, ומרכז אדמהיא – לפיסול, עיצוב ובניה באדמה.

קרדיט לצילום: דוריאן לווין

חיית השדה

אנו מוקפים במרחב בנוי, בקירות בטון ואבן
והנפש מתגעגעת לרחשי הטבע, לריחות השדה.
קיר זה, שלא כמו הצילום או הציור המעניקים השראה ומרגוע לעין בלבד,
מבקש לגעת ולהינגע.
להזכיר את נוכחותן המתמדת של אחיותינו – חיות השדה
הפועמת וחיה סביבנו תמיד, אפילו ברגע זה ממש.
להחזיר אלינו סוג אחר של שקט, ניחוחות טריים של עשב,
ואת מגע האדמה.